Laptop - Acer Predator Helios Neo 14 PHN14-51 - 14.5 Inch / IPS / Ultra 7-155H / 16 GB D5 / 1 TB / RTX 4060 8GB
- 3,851.00ლ4,316.00ლ (-11%)
- Code: 7354
- In Stock - Didi Dighomi
- Warranty: 1 year
- Brand: Acer
- Category: Laptops
- Delivery Terms
- More Details
|
|
|
| Full Specifications | |
| Brand | Acer |
| Type | For Gaming, For Rendering |
| Cpu Manufacturer | Intel |
| Cpu Type | Intel® Core™ Ultra 7 |
| Cpu Generation | Ultra |
| Ram Type | DDR5 |
| Ram Capacity | 16 GB |
| M2 SSD | 1 TB |
| SSD Hard Drive | No |
| HDD Hard Drive | No |
| Video Card | RTX 4060 8 GB |
| Screan Size | 14.5 Inch |
| Resolution | 2560 x 1600 - 2K |
| Refresh Rate | 165 Hz |
| Matrix Type | IPS |
| Keyboard Lighting | Yes |
| Touch Screen | No |
| DVD-RW | No |
| Color | Black |
| Condition | New |
Related Products