Laptop - Acer Nitro V 15 ANV15-41- 15.6 Inch / IPS / AMD Ryzen™ 7 7735HS / 16GB D5 / 512GB / RTX 3050 6GB
- 2,749.00ლ3,099.00ლ (-12%)
- Code: 8388
- In Stock - Didi Dighomi
- Warranty: 2 year
- Brand: Acer
- Category: Laptops
- Delivery Terms
- More Details
|
|
|
| Full Specifications | |
| Brand | Acer |
| Type | For Gaming, For Rendering |
| Cpu Manufacturer | AMD |
| Cpu Type | AMD |
| Cpu Generation | AMD Ryzen™ 7 |
| Ram Type | DDR5 |
| Ram Capacity | 16 GB |
| M2 SSD | 512 GB |
| SSD Hard Drive | No |
| HDD Hard Drive | No |
| Video Card | RTX 3050 6 GB |
| Screan Size | 15.6 Inch |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 165 Hz |
| Matrix Type | IPS |
| Keyboard Lighting | Yes |
| Touch Screen | No |
| DVD-RW | No |
| Color | Black |
| Condition | New |
Related Products