Laptop - Asus Tuf Gaming F16 - 16 Inch / IPS / i7 13620H / 16GB D5 / 1TB / RTX 4050 6GB
- 3,469.00ლ3,690.00ლ (-6%)
- Code: 8319
- In Stock - Didi Dighomi
- Warranty: 2 year
- Brand: Asus
- Category: Laptops
- Delivery Terms
- More Details
|
|
|
| Full Specifications | |
| Brand | Asus |
| Type | For Gaming, For Rendering |
| Cpu Manufacturer | Intel |
| Cpu Type | Intel® Core™ i7 |
| Cpu Generation | 13 Gen |
| Ram Type | DDR5 |
| Ram Capacity | 16 GB |
| M2 SSD | 1 TB |
| SSD Hard Drive | No |
| HDD Hard Drive | No |
| Video Card | RTX 4050 6 GB |
| Screan Size | 16 Inch |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Matrix Type | IPS |
| Keyboard Lighting | Yes |
| Touch Screen | No |
| DVD-RW | No |
| Color | Grey |
| Condition | New |
Related Products