Laptop - Asus Tuf Gaming A15 FX507 - 15.6 Inch / IPS / i7 12700H / 16GB D4 / 512GB / RTX 3050 4GB
- 2,815.00ლ3,155.00ლ (-11%)
- Code: 6542
- In Stock - Didi Dighomi
- Warranty: 2 year
- Brand: Asus
- Category: Laptops
- Delivery Terms
- More Details
|
|
|
| Full Specifications | |
| Brand | Asus |
| Type | For Gaming |
| Cpu Manufacturer | Intel |
| Cpu Type | Intel® Core™ i7 |
| Cpu Generation | 12 Gen |
| Ram Type | DDR4 |
| Ram Capacity | 16 GB |
| M2 SSD | 512 GB |
| SSD Hard Drive | No |
| HDD Hard Drive | No |
| Video Card | RTX 3050 4 GB |
| Screan Size | 15.6 Inch |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Matrix Type | IPS |
| Keyboard Lighting | Yes |
| Touch Screen | No |
| DVD-RW | No |
| Color | Black |
| Condition | New |
Related Products